Dieta cud nie istnieje

Obecnie co rusz dociera do nas informacja o nowej, rewolucyjnej diecie, która sprawi, że wszystkie nasze problemy związane z wagą i odżywianiem odejdą od nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niestety są to zwykłe, tanie chwyty marketingowe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

Utrzymanie prawidłowej wagi ciała przy pomocy zrównoważonej diety to nie lada wyzwanie przy wszechobecnych fast foodach oraz posiłkach przetworzonych. Jeśli chcesz jeść zdrowo, warto skorzystać z porady specjalisty. Żywieniem zajmuje się dietetyk Poznań, który nigdy nie działa w ciemno. Zanim podejmie decyzję o rodzaju diety poprzedzi to odpowiednimi badaniami, które jednoznacznie wskażą drogę, jaką należy podążyć.

Dla każdego coś innego

Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Dietetyk Poznań jest właśnie po to, by właściwie te potrzeby rozpoznać i ułożyć dietę indywidualnie dopasowaną. Nie jest to tak proste, jak może się wydawać, bowiem musimy dostarczać naszemu organizmowi każdego rodzaju składników. Nie ma więc jednej, uniwersalnej metody na zrzucenie zbędnej wagi. Może poza jedną: bilans kaloryczny musi być ujemny. Oznacza to, że w okresie utraty wagi powinniśmy dostarczać mniej kalorii niż jesteśmy w stanie spalić. Dietetyk Poznań z pewnością doradzi, jak tego dokonać.

Nie daj się nabrać!

Suplementy diety mające wspomagać odchudzanie i nasze zdrowie szturmem weszły do sklepów i aptek. Jeśli chcesz je stosować, warto skonsultować się z dietetyk Poznań. Wiele z nich nie dość, że nie pomaga, to w dodatku może nam zaszkodzić. Do najbardziej reprezentatywnych przykładów z pewnością należy morwa indyjska. Reklamowana jest jako panaceum na nasza odporność, jednak jej działanie w tym zakresie nie jest w żaden sposób naukowo potwierdzone. Przykładem ekstremalnym są też „chińskie zioła”, które są nimi tylko z nazwy. Mają one ograniczać apetyt, jednak ich główny składnik- sibutramina jest syntetyczną substancją chemiczną mogącą doprowadzić do udaru bądź zawału serca. Jeśli więc chcesz zrzucić trochę zbędnych kilogramów, skorzystaj z dietetyk Poznań, a także zacznij się ruszać!

Dodaj komentarz