Nowoczesne rodzaje treningów hitem sal fitness

Siedzący tryb życia jest coraz bardziej popularny. Ma on swoje zalety, ale i niewątpliwie wady. Sprzyja bowiem rozwojowi niektórych schorzeń układu ruchu, a także wadom postawy. Dlatego ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się ćwiczenia mające poprawić ogólny stan zdrowia oraz siłę naszych mięśni.

Trening funkcjonalny Warszawa – moda, czy bieg po zdrowie

Crossfit, full body workout, czy trening funkcjonalny Gdańsk to nowości, które szturmem wdarły się na sale fitness oraz siłownie . Choć każdy z tych treningów charakteryzuje się czymś innym, każdy z nich ma swoje zalety. Crossfit to plan treningowy mający na celu wzmocnienie dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych, full body workout polega na wzmocnieniu wszystkich partii mięśniowych w czasie jednej sesji treningowej. Te dwa rodzaje treningu mogą być niestety kontuzjogenne dla osób, które od dłuższego czasu nie ćwiczyły. Dla nich właśnie jest trening funkcjonalny Poznań. Jest to zestaw ćwiczeń, który wzmacnia całe nasze ciało, ale nie powoduje widocznego wzrostu mięśni. Jako, że trening funkcjonalny Warszawa opiera się głównie na powtarzaniu ćwiczeń mających imitować nasze codzienne czynności (np. sięganie po szklankę) wydaje się być on lekki i przyjemny.

Nie daj się zwieść pozorom

Niestety tylko z pozoru trening funkcjonalny Poznań to bułka z masłem. By efekty ćwiczeń były widoczne i odczuwalne, wykonywanie ćwiczeń musi odbywać się w odpowiednim tempie, a także ich interwały następują jeden po drugim. Przy takim nasileniu łatwo jest o to, by trening funkcjonalny Poznań doprowadził do kontuzji. Dlatego tak ważnym jest, by w szczególności na początku naszej drogi z ćwiczeniami skorzystać z pomocy specjalisty, który ułoży trening funkcjonalny Warszawa dostosowany do naszych sił i możliwości fizycznych. W tym celu warto znaleźć trenera specjalizującego się w trening funkcjonalny Gdańsk, bowiem nie każdy specjalista zajmujący się np. crossfitem będzie równie biegły w innej dziedzinie fitnessu.

Dodaj komentarz